Answered By: Kamil Yeşiltaş
Last Updated: Nov 20, 2018     Views: 5711

Koç Üniversitesi mensubu iseniz, kütüphanenin abone olduğu dergilere ve veri tabanlarına InKUire üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca;

  • Elektronik dergilere Journals adresten erişebilirsiniz.
  • Veri tabanlarına Databases linklerinden erişebilirsiniz.

Her bir veri tabanı karşısında yeşil renkli "kampus dışı erişim" linkine klikleyerek açılan sayfada "network username" ve "network password" girmeniz yeterlidir. Ayrıca kampus dışı erişim için Kütüphane hesabınızın olması gerekmektedir. Kütüphane hesabınız yoksa lütfen Kütüphane hizmet masalarında bulunan kütüphanecilerine başvurunuz ve hesabınızı açtırınız.

Kampus dışı erişim için VPN hizmetimizi de kullanabilirsiniz. Bu hizmet size sanki kampus içindeymişsiniz gibi, her tür kaynağa erişim imkanı sunmaktadır. VPN ile e-kaynaklara erişim sağlarken, bu kaynakların kampus dışı erişim linklerini değil normal linklerini kullanmanız yeterli olmaktadır. VPN erişim için bu linkle http://vpn.ku.edu.tr klikleyiniz. Ardından bilgisayarınıza ufak bir yazılım kurulacak ve sizin erişiminiz sağlanacaktır.

Eğer Koç Üniversitesi mensubu değilseniz lütfen genel tarama için linki kullanınız. Sadece Koç Üniversitesi mensupları kaynaklara tam metin olarak erişim hakkına sahiptir.